ISSN 1335-8715

01-08-2006   Václav Klaus   EUtópia   verzia pre tlač

Vraťme se k mezivládní Evropě

Evropská ekonomika stagnuje, i když rok 2006 asi bude rokem nejrychlejšího ekonomického růstu v tomto desetiletí. V každém případě je jasné, že tempo ekonomického růstu v Evropě je dlouhodobě daleko pomalejší než ve všech dalších relevantních částech světa. Za posledních šest let rostla Evropa průměrně jen o 1,3%, v problémech se již patnáct let topící Japonsko o 2,7 %, USA o 3,5%, a to radši neuvádím data o Asii.

Reakcia na príspevok

štát kontra štát
autor: msarkozy
pridané: 02-08-2006 13:57


Pekný článok. Len vidím istú nekonzistenciu v tom, že Klaus odsudzuje na "nadštátnej" úrovni endenciu EU rozpúšťať štát vôbec - v skutočnosti chcú však Europisti štát založiť - len väčší - v minulosti táto istá Európska tendencia viedla práve k zakladaniu národných štátov (zjednotenie Nemecka, Talianska) a dnes to vedie k zakladaniu Európskeho štátu - a vždy viedla k duchovnému a politickému úpadku a víťazstvu lúzy a uctievaniu masy. Dobrú tendenciu by som videl v tom, že Eu sa snaží podporovať regióny - keby ich právomoci podporovala naozaj úprimne a nie len v snahe oslabiť národné štáty vo svoj prospech a všetky dôležité právomoci centralizovať v Bruseli.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group