ISSN 1335-8715

26-08-2004   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

SNP 60: Začo sme bojovali?

Keďže komunistická historiografia štyridsať rokov neumožnila objektívne zhodnotiť SNP, postoj väčšiny z nás k tejto, ale aj k iným udalostiam 20. storočia bol ovplyvnený najmä tým, čo sa o tom tradovalo v rodine. Ja som vyrastal s dvomi, zásadne odlišnými verziami udalostí z roku 1944.

Reakcia na príspevok

SNP bolo obcianskou vojnou.
autor: Zolo
pridané: 26-08-2004 21:17


SNP bolo obcianskou vojnou. Taka obcianska vojna bola krasna vec. V podstate niekolko taborov malo zaujem o buducnost Slovenska a boli kvoli tomu ochotni stratit zivot, ci niekoho zabit.

Samozrejme, ze hrali aj ine faktory, ktore ani komunisticka, ani ostatne historiografie komplexne nespracovali. Ale s odstupom casu a beruc do uvahy obdobie od SNP vyznacenym totalnou zbabelostou a necinnostou je takato vojna medzi nami obrovskym cinom.

Nezisiel by sa napriklad v roku 1989 taky mensi pogrom na komancov? Alebo aspon niekolko divizii v roku 1968 proti Rusom? Vsak niekolko divizii tvrdo bojovalo proti Nemcom v ramci SNP.

Musime udrziavat plamen SNP. Hlavne tych jednotlivcov, ktori bojovali za lepsiu buducnost Slovenska na oboch stranach barikady. A davat do kontrastu s nasledujucou do dnes pretrvavajucou necinnostou.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group