ISSN 1335-8715

20-08-2004   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Dosť bolo Dubčeka!

Alexander Dubček patrí spolu s Ľ. Štúrom a M. R. Štefánikom k najpopulárnejším postavám slovenských dejín. Je to pochopiteľné, ide zrejme o celosvetovo najznámejšieho Slováka. Navyše mnoho ľudí s ním spája nádeje a atmosféru, ktoré vzbudila pražská jar. Je však úcta, prechovávaná k Dubčekovi, oprávnená?

Reakcia na príspevok

RE: na margo
autor: Lukas Krivosik
pridané: 26-08-2004 16:55


"Mas vyhrady svedomia, chod do paze!"

- Nechce ti jeden gynekolog predpisat antikoncepciu, chod k inemu!

"Nie ublizujeme bezbrannym detom, pretoze to nie je ich rozhodnutie, ale rozhodnutie ich rodicov, resp. deti si nedokazu si plne uvedomovat o com rozhoduju. Je to cista indokrinizacia absolutny nerespekt voci poslaniu skol, teda ideologicka nezavislost, priestor pre slobodny rozvoj osobnosti dietata mimo hodnotovy a ideologicky zaber rodicov a vychova ku kritickemu mysleniu"

- Boze, to je akoby som cital Eriku Kvapilovu a jej vylevy, typu "rodicia nemozu dat dietatu vychovnu facku". Tak Dewey, nech tebe a inym rodicom stat hned odoberie dieta, aby nahodou nemusel vyrastat ovplyvneny tvojou ideologiou. Rodicia su za svoje dieta zodpovedni a preto je na nich, aku vychovu si pre neho vyberu.

Opat v tvojich slovach nachadzam dokaz, ze k liberalizmu mas velmi daleko. Snaha "oslobodit" dieta od rodicov je typicka pre kulturnych marxistov, ktori sa tak snazia rozvratit rodinu, co je ich ciel uz od komunistickeho manifestu.

Aj na americkych skolach sa zacalo strielat az ked sa desatoro odstranilo z tried verejnych skol a Boh z rannej prisahy vlajke.

"Fakt? Kolko casu som tu stravil tym, ze sa nejedna o vrazdu a uz vobec nie cloveka. Nie je clovek, nie je komu ublizit. Tak sem nevnasaj vlastnu interpretaciu"

- Dewey, respect! Uz tisicrocia sa pravnici, lekari a filozofi hadaju o to, ci to clovek je alebo nie je. Ty ale trvas na tom, ze to clovek nie je a preto je to pravda. A my zadubenci to nie a nie pochopit. Ja netrpim takou pychou aby som si trufal s istotou povedat, kedy sa zacina ludsky zivot.

Mozno naozaj nezacina pocatim. Ale co ak ano?

"Nie je ublizenim napr. ked sa dieta narodi ako nechcene a poputuje do detskeho domova(predtym kocila vacsina v jednopohlavnych komunitach zvanych klastory)?"

- To je opat zaludny argument kvality zivota. Keby sme ho dotiahli do logickych dosledkov, museli by sme povinne poslat do plynu vsetkych invalidov. Ved nedosahuju plnu kvalitu zivota, nebolo by humannejie aby sa netrapili?!


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group