ISSN 1335-8715

20-08-2004   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Dosť bolo Dubčeka!

Alexander Dubček patrí spolu s Ľ. Štúrom a M. R. Štefánikom k najpopulárnejším postavám slovenských dejín. Je to pochopiteľné, ide zrejme o celosvetovo najznámejšieho Slováka. Navyše mnoho ľudí s ním spája nádeje a atmosféru, ktoré vzbudila pražská jar. Je však úcta, prechovávaná k Dubčekovi, oprávnená?

Reakcia na príspevok

RE: na margo
autor: Dewey
pridané: 26-08-2004 15:28


"Vezmime si napr. tolko kritizovanu vyhradu svedomia. Je to moznost, ktoru mozu uplatnit veriaci, aby im bolo umoznene nieco nekonat. Nie je to ale povinnost, kde stat cosi uklada ateistom."
Vyhradu svedomia si moze uplatnit tak, ze pojde robit inu profesiu. Problem nie je ked sa pohybujeme v trhovom prostredi. Mas vyhrady svedomia, chod do paze! KDH to predovsetkym trapi v oblasti verejnych sluzieb a to je ine cafe. A princip ublizovania plati, ak mi niekto, kto zije z mojich dani odmietne urobit zakrok, alebo vdaka vyhradam svedomia odmietne predpisat napr. antikoncepciu, tak rozhodne ublizuje.

"Alebo vyucovanie nabozenstva. Opat, tuto moznost vyuzije len ten, kto o nu ma zaujem. Ateistom sa nic nevnucuje, ti maju moznost vybrat si eticku vychovu."
Nie ublizujeme bezbrannym detom, pretoze to nie je ich rozhodnutie, ale rozhodnutie ich rodicov, resp. deti si nedokazu si plne uvedomovat o com rozhoduju. Je to cista indokrinizacia absolutny nerespekt voci poslaniu skol, teda ideologicka nezavislost, priestor pre slobodny rozvoj osobnosti dietata mimo hodnotovy a ideologicky zaber rodicov a vychova ku kritickemu mysleniu.[druha vec, ze ani mnohi vyucujuci tento princip nectia]

"Ak ho niekto nerespektuje, tak su to prave zastancovia interrupcii. Brania totiz pravo na vrazdu ineho cloveka."
Fakt? Kolko casu som tu stravil tym, ze sa nejedna o vrazdu a uz vobec nie cloveka. Nie je clovek, nie je komu ublizit. Tak sem nevnasaj vlastnu interpretaciu.
A keby aj bol clovek...
Nie je ublizenim napr. ked sa dieta narodi ako nechcene a poputuje do detskeho domova(predtym kocila vacsina v jednopohlavnych komunitach zvanych klastory)?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group