ISSN 1335-8715

20-08-2004   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Dosť bolo Dubčeka!

Alexander Dubček patrí spolu s Ľ. Štúrom a M. R. Štefánikom k najpopulárnejším postavám slovenských dejín. Je to pochopiteľné, ide zrejme o celosvetovo najznámejšieho Slováka. Navyše mnoho ľudí s ním spája nádeje a atmosféru, ktoré vzbudila pražská jar. Je však úcta, prechovávaná k Dubčekovi, oprávnená?

Reakcia na príspevok

RE: omyl
autor: Zolo
pridané: 25-08-2004 14:05


Presne tak. Zaujimave je, ze aj Zapad aj napriklad Meciar mali spolocny ciel. Nedat podniky zamestnancom. Radsej vybranej skupine eticky pochybnych. Islo iba o to kto v tej skupine bude.

Uz je sice neskoro, a aplikovat sa to da iba na Kubu, ale... podniky sa mali dat zamestnancom. kazdy by bol po dobu povedzme dvoch rokov rovnakym podielnikom a mal by zakazane pocas toho obdobia podiel predavat. Presne, ako sa to robi s novymi spolocnostami na zapadnych burzach.

Za tie dva roky by sa naucili podielnici kapitalizmu. Vsak o tom kapitalizmus je, aby si bol kapitalistom. Robotnikom je lepsie za sociku, nemusis totiz pracovat.

Urcite podniky by prezili a urcite padli. Ale aspon by sa netunelovalo a nerozdavalo do takej miery.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group