ISSN 1335-8715

20-08-2004   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Dosť bolo Dubčeka!

Alexander Dubček patrí spolu s Ľ. Štúrom a M. R. Štefánikom k najpopulárnejším postavám slovenských dejín. Je to pochopiteľné, ide zrejme o celosvetovo najznámejšieho Slováka. Navyše mnoho ľudí s ním spája nádeje a atmosféru, ktoré vzbudila pražská jar. Je však úcta, prechovávaná k Dubčekovi, oprávnená?

Reakcia na príspevok

RE: na margo
autor: Lukas Krivosik
pridané: 24-08-2004 14:50


A kde stat vynucuje krestanske zasady? Mas na mysli to, ze napr. trestny zakonnik vychadza z desatora? To, co spolocnost povazuje za spravne a co za nespravne vychadza prave z kulturneho a nabozenskeho kontextu tej ktorej spolocnosti.

Vezmime si napr. tolko kritizovanu vyhradu svedomia. Je to moznost, ktoru mozu uplatnit veriaci, aby im bolo umoznene nieco nekonat. Nie je to ale povinnost, kde stat cosi uklada ateistom.

Alebo vyucovanie nabozenstva. Opat, tuto moznost vyuzije len ten, kto o nu ma zaujem. Ateistom sa nic nevnucuje, ti maju moznost vybrat si eticku vychovu.

Suhlasim s principom, ze kazdy ma slobodu robit co sa mu zachce, ak pri tom neposkodzuje inych. Vsetky lavicovymi liberalmi kritizovane navrhy tento princip dosledne respektuju. Ak ho niekto nerespektuje, tak su to prave zastancovia interrupcii. Brania totiz pravo na vrazdu ineho cloveka.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group