ISSN 1335-8715

20-08-2004   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Dosť bolo Dubčeka!

Alexander Dubček patrí spolu s Ľ. Štúrom a M. R. Štefánikom k najpopulárnejším postavám slovenských dejín. Je to pochopiteľné, ide zrejme o celosvetovo najznámejšieho Slováka. Navyše mnoho ľudí s ním spája nádeje a atmosféru, ktoré vzbudila pražská jar. Je však úcta, prechovávaná k Dubčekovi, oprávnená?

Reakcia na príspevok

RE: na margo
autor: liberal
pridané: 24-08-2004 14:31


Plne podporujem WESLEYho nazor, ze :

" .... ale to uz zase narazame na problem konzervativcov, oni stat a prenesene demokraciu nutne potrebuju k zivotu, aby mohli ostatnym nanutit svoj tradicionalisticky konzervovany raj na zemi. preto su pre mna socializmus a konzervativizmus len 2 strany jednej mince. mili konzervativci, skuste pochopit, ze nadhera liberalizmu spociva v tom, ze KAZDY si moze robit co sa mu zachce, (pokial neobmedzuje druheho) ale vylucne u seba a na svojom a za svoje a nie u mna, na mojom a za moje ".

A este doplnam -
Konzervativny VERIACI clovek, ktory kona podla STATOM VNUTENYCH krestanskych zasad vlastne nekona slobodne krestansky - on kona dobro z PRINUTENIA. A takyto krestan z prinutenia je ako krestan zo strachu - kona krestansky dovtedy, kym trva to prinutenie alebo ten strach. Toto nie je krestanstvo zalozene na LASKE , ktoru krestanstvo hlasa.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group