ISSN 1335-8715

17-07-2006   Lukáš Krivošík   Rozhovory   verzia pre tlač

Michal Meško: „Teraz sme jednotka“

Ešte ako stredoškolák na martinskom gymnáziu založil niekoľkonásobne ocenený študentský časopis, ktorý sa stal vzorom pre stredoškolské časopisy po celom Slovensku. Bol spolutvorcom populárnej webstránky Referáty.sk, ktorú po rokoch predal. Dnes je tretinovým spolumajiteľom kníhkupectva Martinus.sk. A jeho vek, 21 rokov, dokazuje, že človek nie je nikdy príliš mladý na úspech: Michal Meško. (neskrátený rozhovor, uverejnený v .týždni)

Reakcia na príspevok

RE: Krivosik aka je tvoja viera?
autor: Lukas Krivosik
pridané: 18-07-2006 21:27


To sa mi paci. To podobenstvo z Matusa hovori o tom, ze rozdelenie bohatstva ma svoj zmysel. Pre spolocnost je lepsie, ked bohatstvo maju v rukach ti, co ho dokazu najlepsie dalej zhodnotit. Lebo v kapitalizme je najbohatsi ten, kto najviac posluzi potrebam svojich bliznych.

Teraz predstavme si, ze jeden clovek ma desat milionov. Ten ich investuje a urobi z nich dvanast. Teraz si predstavme, ze mu tych desat milionov v mene "solidarity" zoberie Fico a prerozdeli ich rovnym dielom medzi vsetkych Slovakov. Kazdy dostane dve koruny, ktore budu ako kvapka na horucej platni. Nikto ich nijako nepociti. Ale ak su koncetrovane v spravnych rukach, mozu uz vytvarat pracovne miesta.

Toto, mily Obranca je kapitalizmus. A ako dokazuje aj podobenstvo z Matusa, je v sulade s Bibliou.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group