ISSN 1335-8715

20-08-2004   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Dosť bolo Dubčeka!

Alexander Dubček patrí spolu s Ľ. Štúrom a M. R. Štefánikom k najpopulárnejším postavám slovenských dejín. Je to pochopiteľné, ide zrejme o celosvetovo najznámejšieho Slováka. Navyše mnoho ľudí s ním spája nádeje a atmosféru, ktoré vzbudila pražská jar. Je však úcta, prechovávaná k Dubčekovi, oprávnená?

Reakcia na príspevok

na margo
autor: wesley
e-mail: wesley@post.sk
pridané: 23-08-2004 20:56


konzervativny vsevedko Krivosik zase raz exceloval. "slovaci chceli socializmus, cesi kapitalizmus..." chudak dubcek, v hrobe sa musi obracat. hlavne ze konzervativci maju svoju novu modlu, autoritu, bozske metafyzicno v Stefanikovi.

este mala poznamka v tvrdeniu
„demokratický kapitalizmus“ je pojem s obsahom, lebo kapitalizmus je podmienkou pre vznik životaschopnej demokracie, „demokratický socializmus“ je logický nezmysel.

k tomuto by sa bolo treba trosku zahlbit do sucasneho anarchokapitalizmu, ktory krasne ukazuje, ako je demokracia predstupnom k socializmu. zaplava regulacii, obmedzeni slobody, novych dani, ktora je tu "po demokraticku" prijimana nas smeruje k socializmu.

krystalicky kapitalizmus nepotrebuje 150 polointeligentov na vrsku v blave, on sa vie postarat sam o seba. ale to uz zase narazame na problem konzervativcov, oni stat a prenesene demokraciu nutne potrebuju k zivotu, aby mohli ostatnym nanutit svoj tradicionalisticky konzervovany raj na zemi. preto su pre mna socializmus a konzervativizmus len 2 strany jednej mince. mili konzervativci, skuste pochopit, ze nadhera liberalizmu spociva v tom, ze KAZDY si moze robit co sa mu zachce, (pokial neobmedzuje druheho) ale vylucne u seba a na svojom a za svoje a nie u mna, na mojom a za moje!


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group