ISSN 1335-8715

07-07-2006   Roman Joch   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

2 x ROMAN JOCH

Roman Joch, riaditeľ Občanského institutu v Prahe je autorom dvoch textov, ktoré vynikajú svojou priezračnou logikou i spôsobom argumentácie. Článok Gentleman a demokracie predstavuje a vyzdvihuje dnes už takmer zabudnutý mužský ideál. V článku Proč nejsem socialistou zase autor vysvetľuje absurdnosť a protispoločenský charakter všetkých odnoží socializmu. V kontexte nastupujúcej nacionálno-socialistickej garnitúry, ktorú k moci dosadil zlovoľný a závistlivý lumpenproletariát považujeme oba články za výsostne aktuálne.

Reakcia na príspevok

RE: solidarnost versus liberalizmus
autor: D
pridané: 13-07-2006 11:14


Ale v rovnakom zmysle, ked uz si odignoroval to co som napisal, su dokazom neschopnosti charity. Jednoducho, stat nie je fero, ktory by prebudoval socialne odlucenych ludi.

"Kadejake vyhody dostavaju pomerne bohati, rozkradnute miliardy dostanu prave ti najbohatsi"

Konkretizuj, ja skor hovorim to, ze mnohi ludia sa stavaju prave a niekedy len vdaka nim, tymi bohatymi.
Ale to neznamena, ze budem plut automaticky na demokraciu a volat po revolucii.

"A TOTO ROZDAVANIE NASICH PENAZI SA NAZYVA SOCIALNOU POLITIKOU. F R A S K A !!! A ty ju obhajujes !"

Neobhajujem rozdavanie, uz som ti to viac krat napisal. Tak si to vyhladaj a nepodsuvaj tieto
tvoje frazy.

>>U nas boli samozrejme dane aj onou erou socializmu >>a mnohe z tych, ktore nemaju opodstatenie prezivaju >>dnes z rovnakych dovodov ako vznikali tie monopoly v >>19. storoci, prienik ekonomickej a politickej moci

>Vyslovene klames. Monopolne vyhody poskytuju VLADY >statov. Najprv to spochybnis, potom sam napises, ze ?>monopoly u nas vznikli za socializmu. >Cela "socialna" politika EU je dnes postavena na >ochrane vnutornych vyrobcov pred konkurenciou z >vonku. Cisty socializmus!

Neviem v com klamem. Zase mavas silnymi slovami.
U nas specialne sa to tyka socializmu preboha, ale vo vseobecnosti to vobec neplati a prave nahlodavanie demokracie im vytvara vacsi priestor a nie naopak ako tvrdis. Kde vidis socialny stat v USA v 19. storoci resp. na prelome storoci?

"Cela "socialna" politika EU je dnes postavena na ochrane vnutornych vyrobcov pred konkurenciou z vonku."

Niekde to ma svoje opodstatenie(ochrana pred produktami z krajin, kde nie su garantovane zakladne ludske, ekologicke standardy atd, pocnuc detskou pracou...), niekde vobec(polnohospodarstvo). Samozrejme, otazka je aky je pomer tych obhajitelnych a aky tych druhych. Apropo, toto specialne so socializmom spolocneho v skutocnosti vela nema, ideologicky je to pozostatok merkantilizmu(skor konzervativna zalezistost) a prakticky potreby ochrany ziskov aristokracie(zase konzervativna agenda). Neskor sa do toho zapojili socialisti v podobe ochrannej ruky na molochmi narodnej ekonomiky, lenze ochranarske opatrenia a tam zase prenikaju aj tie najplytkejsie zaujmy zavadzali aj konzervativci - dokonca vratane Reagana.

"Najnovsia politika EU voci Microsoftu je ukazkou, ako chce EU vytvorit europsky monopol proti Billovi. Lenze Bill vytvoril MS v celosvetovej konkurencii, a nie pod ochranou statu !!!"

Da sa tak povedat, pokial mi je zname, ale to celkom neplati napr. o IBM.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group