ISSN 1335-8715

27-06-2006   Matúš Demko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Biznis ako poslanie

Bývalý poradca amerických prezidentov Forda a Cartera Michael Novak nás v knihe Biznis ako poslanie oboznamuje s poznatkom, že mnohí ľudia pracujúci v biznise berú svoju prácu ako poslanie a povolanie. Pre tých, čo sa pohybujú v prostredí biznisu, nie je jedinou motiváciou zarábanie veľkého množstva peňazí. Ide o výzvy, ktorým môžu čeliť. Keď sa tieto výzvy pominú, mnohí biznismeni svoj biznis opúšťajú.

Reakcia na príspevok

RE: Demokracia a kaptializmus
autor: LIBERTARIAN
pridané: 29-06-2006 10:13


D:
____________________________________________
" Pet.S.: " Nie zakon je podmienkou pre vlastnictvo, naopak, zakony vychadzaju, aspon povodne, z pojmu vlastnictva, ktore existovalo skor. Ta definicia z filitu je chybna."

Peter, nic take som nenapisal. Hovoril som o vymedzeni vztahov medzi jednotlivcami a zakon, dnes pisany je jedna z moznosti a z hladiska dneska najrozumnejsia."
___________________________________

D- ty si vlastnictvo definoval spetne podla sucasnej formy jeho "ochrany". Co je samozrejme ucelove demagogia. VLASTNICTVO je prvotne definovane ako vztah predmetu k jeho TVORCOVI.
Tvoja "definicia" , respektive tvoj SPOSOB argumentacie umoznuje obhajovat (ospravedlnovat) akykolvek zlocin, pokial si zlocinec pomocou sily svoj zlocin zapisal DO ZAKONOV.

Aj Hitlerove zlociny voci Zidom boli z hladiska "definicie zidovstva" vlastne v poriadku, pretoze Zidia podla nich neboli ludia. Ano ???


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group