ISSN 1335-8715

27-06-2006   Matúš Demko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Biznis ako poslanie

Bývalý poradca amerických prezidentov Forda a Cartera Michael Novak nás v knihe Biznis ako poslanie oboznamuje s poznatkom, že mnohí ľudia pracujúci v biznise berú svoju prácu ako poslanie a povolanie. Pre tých, čo sa pohybujú v prostredí biznisu, nie je jedinou motiváciou zarábanie veľkého množstva peňazí. Ide o výzvy, ktorým môžu čeliť. Keď sa tieto výzvy pominú, mnohí biznismeni svoj biznis opúšťajú.

Reakcia na príspevok

RE: Demokracia a kaptializmus
autor: marek
e-mail: .
pridané: 28-06-2006 15:58


mozem povedat, ze tento krat s tebou ohladne dzurindu v podstate suhlasim. stale mi vrta v hlave, ci spravne chapem to jurzycovo dokonale je nepriatelom dobreho. v kontexte dokumentu na ct - slovensko na krizovatce (da sa to pozriet na nete - odporucam), kde sa eugen korda, ktoreho dzurinda nepravom oznacil za klamara, na konci vyjadril, ze tieto volby budu stratou iluzii a ludia zistia, ze ten dzurinda nebol az taky zly. (ospravedlnujem sa, nepamatam si to presne - pozrite si to na nete)

este k tym dokonalym rieseniam. v poslednom case sa mi zda, ze kdh laka postavenie oks. ta lahkost bytia - sedis si v kaviarni a kritizujes. tomu naznacuje ich povolebny pristup - smer im nemoze dat ani cast toho, co im dal dzurinda - jeho poslanci boli (aj ked asi nie vsetci) ochotni hlasovat za zrusenie meciarovych amnestii - smer nebol, nie je a nebude. zmluvu o vyhrade vo svedomi fico nepodpori ani v modifikovanej podobe, ktora by sa mozno dala pretlacit aj za jacania panelu expertov na acquis communautaire. no a palko vytiahne dokonale riesenie - ak hzds podpori zrusenie amnestii a meciar nebude jeho predseda - mozeme sa s nimi bavit. myslim, ze by bolo postivejsie povedat, ze s nimi nikdy nebudu spolupracovat. to by aspon naznacilo nejake realisticke uvazovanie. nemozes predsa po hzds pozadovat, aby spachali ritualnu mimoparlamentu samovrazdu a vykupali sa v hovnach (aj ked by sa mi to pacilo), ze potom s nimi budes spolupracovat...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group