ISSN 1335-8715

27-06-2006   Matúš Demko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Biznis ako poslanie

Bývalý poradca amerických prezidentov Forda a Cartera Michael Novak nás v knihe Biznis ako poslanie oboznamuje s poznatkom, že mnohí ľudia pracujúci v biznise berú svoju prácu ako poslanie a povolanie. Pre tých, čo sa pohybujú v prostredí biznisu, nie je jedinou motiváciou zarábanie veľkého množstva peňazí. Ide o výzvy, ktorým môžu čeliť. Keď sa tieto výzvy pominú, mnohí biznismeni svoj biznis opúšťajú.

Reakcia na príspevok

RE: Demokracia a kaptializmus
autor: D
pridané: 28-06-2006 11:16


"Je vela moznosti, ako ho zavadzat postupne, postupne odburavat statnobyrokraticke nasilie (povinne poistenie, statny rozhlas a TV, ..........tisice inych veci)."
Ale to do istej miery koresponduje s liberalnymi poziadavkami kde nie je najmesi zaujem rucat (liberalnu) demokraciu, ale naopak skvalitnovat ju.

"Taktiez nie je nutne zrusit "statne sluzby" pre VSETKYCH obcanov, ale umoznit vyviazanie sa z nich na poziadanie- a samozrejme primerane znizenie dani pre odhlasenych."

"Taktiez nie je nutne zrusit "statne sluzby" pre VSETKYCH obcanov, ale umoznit vyviazanie"

Schvalne, zacnime - armda, policia, infrasturkura, sudy ....
No jedno riesenie tu je, zbalit sa a emigrovat...lenze kam?

"Toto tu, a celkove v EU uz skoro nie je kapitalizmus. Tie supermolochy (telecom, energetika, polnohospodarstvo, zdravotnictvo, posta, ........) su pijavice, ktori si cez politicky lobbing davaju vyrabat zakony podla svojich potrieb, zakonom likviduju konkurenciu, ...."
Su, lenze sam, ak si dobre spominam vies, ze vacsina z nich je pozostatkom minulosti. Niekedy to malo opodstatenie viac, niekedy vobec. Niekedy sa to opodstatenie vyvojom stratilo uplne.(telecom). Vsetko je to riesitelne z pozicie demokracie resp. je to vlastne riesitelne len z pozicie demokracie.

"Smernice EU urobili z kapitalizmu regulovanu ekonomika ako za socializmu."
Ano, aj ked musim poznamenat, ze by som to nepausalizoval, niektore napr. chrania spotrebitela pred tym, aby predavajuci zneuzil jeho slabsiu moznost informovanosti ale niektore sa stavaju nezmyselnou buzeraciou, vynucuju si nezmyslene naklady a opak je potom pravdou, poskodzuju a nie chrania spotrebitela.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group