ISSN 1335-8715

27-06-2006   Matúš Demko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Biznis ako poslanie

Bývalý poradca amerických prezidentov Forda a Cartera Michael Novak nás v knihe Biznis ako poslanie oboznamuje s poznatkom, že mnohí ľudia pracujúci v biznise berú svoju prácu ako poslanie a povolanie. Pre tých, čo sa pohybujú v prostredí biznisu, nie je jedinou motiváciou zarábanie veľkého množstva peňazí. Ide o výzvy, ktorým môžu čeliť. Keď sa tieto výzvy pominú, mnohí biznismeni svoj biznis opúšťajú.

Reakcia na príspevok

RE: Demokracia a kaptializmus
autor: msarkozy
pridané: 28-06-2006 11:11


Ešte k tým slovenským inteligentom - napr. "politikom" v OKS akoby stačilo k zadosťučineniu vymedziť sa voči blbcom a potom plodiť morálne úvahy o tom ako slovensko ešte nedozrelo. Politik, ktorý je neúspešný je proste zlý politik. Mal by ich niekto vyšlahať po zadku samurajským mečom ako Beatrix v Kill Billovi - "to máš za to, že sa prisieraš k jakuze". Ale my sme schopní aj vo futbale tvrdiť, že sme dobrí len góly nedávame. To bolo viditeľné najviac za Mečiara, ktorého aj jeho nepriatelia mali radi, lebo im dával možnosť neustále intelektuálne nad ním pohodlne triumfovať. V tom vidím na rozdiel od Štefana Hríba aj určitú poctivosť Dzurindu, že sa rozhodol skoncovať s touto onaniou a stať sa politickým politikom.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group