ISSN 1335-8715

27-06-2006   Matúš Demko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Biznis ako poslanie

Bývalý poradca amerických prezidentov Forda a Cartera Michael Novak nás v knihe Biznis ako poslanie oboznamuje s poznatkom, že mnohí ľudia pracujúci v biznise berú svoju prácu ako poslanie a povolanie. Pre tých, čo sa pohybujú v prostredí biznisu, nie je jedinou motiváciou zarábanie veľkého množstva peňazí. Ide o výzvy, ktorým môžu čeliť. Keď sa tieto výzvy pominú, mnohí biznismeni svoj biznis opúšťajú.

Reakcia na príspevok

RE: Demokracia a kaptializmus
autor: msarkozy
pridané: 28-06-2006 10:29


Je to zaujimavé a ešte zložitejšie - slovak to darebáctvo vidí, ale volí ho aj tak. Mám kolegu, ktorý volil SNS a povedal mi, že dúfa že tá spodina nevyhrá a že vyhrá Dzurinda. - A prečo teda nevolíš rovno Dzurindu? - Toho ja nemôžem voliť, toho ja nikdy voliť nebudem. To ako slováci volia je pre mňa španielska dedina, ale mám dojem, že nevolia tak že by rozmýšľali o vlastnom prospechu, ale volia skôr z nenávisti voči istým politikom, ktorú si ale tiež neviem celkom dobre vysvetliť. Dlhodobo a vytrvalo je tu všeobecne nenávidený napr. Ján Čarnogurský, Mikloško a celé KDH aj OKS - bývalé VPN bez ohľadu na to čo robia, alebo čo hovoria a volí sa "proti nim". Túto nenávisť Mečiar nevymyslel, len využil - je úplne pôvodná. Moja hypotéza je,že pre slovákov je typické isté sebaponižovanie a sebaznižovanie, ktoré oni považujú za slušnosť - niečo ako špecifická slovenská falošná skromnosť. Kto tento typ "slušnosti" nedodržuje - ten nemá šancu. Slováci takého človeka pociťujú ako stelesnené zlo a neveria mu nech by sa akokoľvek snažil. Na druhej strane je treba uznať, že inteligentnejší ľudia na slovensku, ktorí sa tu uchádzajú o ľudovú priazeň majú spravidla v sebe naprostý viditeľný nedostatok sebadôvery aj nutnej dôvery vo vlastný úspech a nulovú vôlu k moci. To navonok potom ľuďom pripadá ako nejaká skrytá faloš.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group