ISSN 1335-8715

27-06-2006   Matúš Demko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Biznis ako poslanie

Bývalý poradca amerických prezidentov Forda a Cartera Michael Novak nás v knihe Biznis ako poslanie oboznamuje s poznatkom, že mnohí ľudia pracujúci v biznise berú svoju prácu ako poslanie a povolanie. Pre tých, čo sa pohybujú v prostredí biznisu, nie je jedinou motiváciou zarábanie veľkého množstva peňazí. Ide o výzvy, ktorým môžu čeliť. Keď sa tieto výzvy pominú, mnohí biznismeni svoj biznis opúšťajú.

Reakcia na príspevok

RE: Demokracia a kaptializmus
autor: LIBERTARIAN
pridané: 28-06-2006 8:51


D:
Este jednu konkretnu reakciu na tvoje slova >

"Viem si predstavit fungujuci komunizmus. Viem si predstavit aj libertarianizmus, ale tu chyba akceptovanie moznej vyssej formy organizacie s charakterom statu, ktora by vznikla spontanne a sme opat pri demokratickom state. Cize viem si to predstavit, tak ako si viem predstavit ze by tu pristalo UFO. Ale vzhladom na to, aki ludia su a nie aki by mali byt(parafrazujem Bastiata), nic ine ako spolocne "panstvo" demokracie a kapitalizmu si predstavit neviem."

Samozrejme, ze anarchokapitalizmus nie je vhodne zaviest uradnym rozhodnutim zo dna na den. Zaviest anarchokapitalizmus "od zajtra" by znamenalo pekny chaos. Ale diskusia nie je o jeho pausalnom zavedeni "od zajtra" a pre vsetkych. Je vela moznosti, ako ho zavadzat postupne, postupne odburavat statnobyrokraticke nasilie (povinne poistenie, statny rozhlas a TV, ..........tisice inych veci).
Taktiez nie je nutne zrusit "statne sluzby" pre VSETKYCH obcanov, ale umoznit vyviazanie sa z nich na poziadanie- a samozrejme primerane znizenie dani pre odhlasenych.

"...nic ine ako spolocne "panstvo" demokracie a kapitalizmu si predstavit neviem."

Toto tu, a celkove v EU uz skoro nie je kapitalizmus. Tie supermolochy (telecom, energetika, polnohospodarstvo, zdravotnictvo, posta, ........) su pijavice, ktori si cez politicky lobbing davaju vyrabat zakony podla svojich potrieb, zakonom likviduju konkurenciu, ....
Smernice EU urobili z kapitalizmu regulovanu ekonomika ako za socializmu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group