ISSN 1335-8715

27-06-2006   Matúš Demko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Biznis ako poslanie

Bývalý poradca amerických prezidentov Forda a Cartera Michael Novak nás v knihe Biznis ako poslanie oboznamuje s poznatkom, že mnohí ľudia pracujúci v biznise berú svoju prácu ako poslanie a povolanie. Pre tých, čo sa pohybujú v prostredí biznisu, nie je jedinou motiváciou zarábanie veľkého množstva peňazí. Ide o výzvy, ktorým môžu čeliť. Keď sa tieto výzvy pominú, mnohí biznismeni svoj biznis opúšťajú.

Reakcia na príspevok

RE: Demokracia a kaptializmus
autor: D
pridané: 28-06-2006 8:18


"Vysvetluje, ze monokultura zahynie. Tam smeruju aj demokracie, demograficky vymieraju."
Sorry tomuto nerozumiem, resp. nerozumiem tomu ako v zmysle Marxovych predstav o nevyhnutnom spolocenskom vyvoji - od prvotnopospolnej spolocnosti az ku komunizmu.

"Zase je tu to pokrivenie tvrdenia. Je rozdiel medzi (dobrovolnou) vyssou formou organizacie a monopolom."
Nie je. Stat, moderny demokraticky, ma zmysel resp. "je funkcny" len vtedy ak ide o monopol nasilia a ak sa dodrziavanie zakonov vynucuje pod hrozbou trestu. Nemusi sa to pacit kazdemu. Je to ako so spolocenstvom vlast. bytov(sorry, to je dobry priklad), komu sa nepaci, moze byt predat a odstahovat sa, alebo presviedcat ostatnych, aby prislo ku zmene. Samozrejme, kde kupis byt si mozes vybrat, do ktoreho narodneho statu sa narodis si nevyberies, ale mozes si v podstate vybrat neskor, kde svoj produktivny a dochodkovy vek prezijes.
A nic nenasvedcuje tomu, ze by niekde vznikala anarchria. Este aj v tom Somalsku, ktore sa casto ukazuje ako priklad a kde je zjavne vycinanie gangov a vlada klanov to smeruje ku demokratickej vlade.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group