ISSN 1335-8715

27-06-2006   Matúš Demko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Biznis ako poslanie

Bývalý poradca amerických prezidentov Forda a Cartera Michael Novak nás v knihe Biznis ako poslanie oboznamuje s poznatkom, že mnohí ľudia pracujúci v biznise berú svoju prácu ako poslanie a povolanie. Pre tých, čo sa pohybujú v prostredí biznisu, nie je jedinou motiváciou zarábanie veľkého množstva peňazí. Ide o výzvy, ktorým môžu čeliť. Keď sa tieto výzvy pominú, mnohí biznismeni svoj biznis opúšťajú.

Reakcia na príspevok

RE: Demokracia a kaptializmus
autor: tamten
pridané: 27-06-2006 22:21


"Kazdemu psychologovi je navyse jasne, ze pri vseobecnom volebnom prave je kvalita zvolenych v priemere HORSIA, nez je kvalita PRIEMERU vsetkych VOLICOV. "

Ne ze by som chcel velebit vseob. volebne pravo ale ako buduci psycholog si to vonkoncom nemyslim - niekto sa asi pohybuje na akademickej pode v hlavnom meste, vsak :) potom asi celkom obj. predstavu o slov. priemere nemas. dakujme Panu Bohu, ze v istych aspektoch nemame v pripade zvolenych hlav len slov. priemer - to by bolo este horsie nez teraz (hoci si ani neuviedol, ake kriteria priemeru mas na mysli)
ono je to hrozne indiv. a moralka je uz uplne samostatna kapitola... ale vsak nebudem tu nosit drevo do lesa


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group