ISSN 1335-8715

27-06-2006   Matúš Demko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Biznis ako poslanie

Bývalý poradca amerických prezidentov Forda a Cartera Michael Novak nás v knihe Biznis ako poslanie oboznamuje s poznatkom, že mnohí ľudia pracujúci v biznise berú svoju prácu ako poslanie a povolanie. Pre tých, čo sa pohybujú v prostredí biznisu, nie je jedinou motiváciou zarábanie veľkého množstva peňazí. Ide o výzvy, ktorým môžu čeliť. Keď sa tieto výzvy pominú, mnohí biznismeni svoj biznis opúšťajú.

Reakcia na príspevok

RE: Demokracia a kaptializmus
autor: D
pridané: 27-06-2006 21:31


Ale ved preto sa to vola spolocnost a nie izolovany jednotlivec. Uz trh je urcitou vyssou organizaciou vztahov, firma, spolocenstvo vlastnikov bytov, spolok zahradkarov ...

"Pritom by na spravne pochopenie postacovala znalost Darvinovej teorie evolucie, ktora nielen ze zarucuje spravny chod , ale umoznuje aj OPTIMALNE prisposobovanie sa jednotlivych sucasti spolocnosti zmenenym vonkajsim okolnostiam"

A co vysvetluje ona evolucia? Ako vies, ze v zmysle tejto predstavy nie je stat prave vysledkom onej evolucie? Nie ze by som zdielal tuto evolucnu predstavu, ale este si zabudol poznamenat, ze nielen nas formuje vonkajsie prostriedie, ale aj my formujeme jeho.

"ze struktury s DEcentralizovanym riadenim su stabilnejsie, spolahlivejsie a adaptovatelnejsie ako struktury s centralizovanym riadenim."

To je cielom vacsiny liberalnych stran. Preniest kompetencie tam, kde budu znamenat najvacsi dosah kazdeho jednotlivca na problem, budu zmanenat vacsiu moc nad svojim zivotom resp. budu znamenat kvalitnejsie rozhodovanie. Ale z povahy niektorych problemov vypliva, ze ich je mozne riesit na vyssej urovni ako v rovine osobnych vztahov, ze si vyzadaju prave onu vyssiu formu organizacie a len ta prinesie uspokojive resp. uspokojivejsie riesenie. Ved hoci obrana.(narodna uroven a dnes uz nadnarodna dokonca)

Zda sa mi inak, ze nahliadas na jednotlivca a spolocnost dost mechanicky (Darvinova evolucna teorie, teoria regulacie)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group