ISSN 1335-8715

27-06-2006   Matúš Demko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Biznis ako poslanie

Bývalý poradca amerických prezidentov Forda a Cartera Michael Novak nás v knihe Biznis ako poslanie oboznamuje s poznatkom, že mnohí ľudia pracujúci v biznise berú svoju prácu ako poslanie a povolanie. Pre tých, čo sa pohybujú v prostredí biznisu, nie je jedinou motiváciou zarábanie veľkého množstva peňazí. Ide o výzvy, ktorým môžu čeliť. Keď sa tieto výzvy pominú, mnohí biznismeni svoj biznis opúšťajú.

Reakcia na príspevok

RE: pozn.
autor: Daniel Valent
webstránka: http://valent.blog.sme.sk
pridané: 27-06-2006 17:14


"Kazdy chceme totiz na slobodnom trhu kupovat, ale na regulovanom trhu predavat."
.
S prvou premisou suhlasim, za druhu by som ruku do ohna nedal. Z konkurencie tazia aj sami podnikatelia. Ak chces v Londyne kupit elektroniku kazdy Ti odporuci Tottenham Court Road. Je to ulica v centre, dlha asi dva kilometre a su na nej doslova a do pismena len prosperujuce obchody s elektronikou priznacne najnizsimi (okrem internetu) cenami, reklamacnou politikou, splatkovymi kalendarmi a neviem cim este vsetkym. Pricina prosperity kazdeho z nich lezi koreni prave v kumulovanej konkurencii ustiacej do dobrej reputacie medzi konzumentami: "Chod tam, tam kupis najlepsie!" Cosi podobne plati podla mna aj pre Hollywood, ci Silicon Valley...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group