ISSN 1335-8715

27-06-2006   Matúš Demko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Biznis ako poslanie

Bývalý poradca amerických prezidentov Forda a Cartera Michael Novak nás v knihe Biznis ako poslanie oboznamuje s poznatkom, že mnohí ľudia pracujúci v biznise berú svoju prácu ako poslanie a povolanie. Pre tých, čo sa pohybujú v prostredí biznisu, nie je jedinou motiváciou zarábanie veľkého množstva peňazí. Ide o výzvy, ktorým môžu čeliť. Keď sa tieto výzvy pominú, mnohí biznismeni svoj biznis opúšťajú.

Reakcia na príspevok

RE: Demokracia a kaptializmus
autor: jg
pridané: 27-06-2006 16:49


Centralne riadenie same osebe nie je v teorii regulacie a riadenia menejcenne oproti DEcentralizovanemu riadeniu, skor naopak. Najvacsi problem vsak spociva v tom, ze pri pocte stavovych a riadiacich velicin viac ako niekolko desiatok (v lepsom pripade stoviek) sa zmeni na problem, ktory nie je v realite z hladiska zlozitosti riesitelny, nieto este v realnom case. Nehovoriac o mnozstve stochastickych vstupoch, ktore musime v podstate povazovat za ciste nedeterministicke. Skutocne optimalne riadenie spolcnosti by predstavovalo riadenie miliard stavovych a riadiacich velicin s miliardami stochastickych vstupov a nelinearnych vazieb, takze moze ostat akurat snom pre vedeckofantasticku literaturu stvrtej cenovej skupiny, kam samozrejme patri aj akakolvek etatisticka ideologia vcitane tej demokratickej.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group