ISSN 1335-8715

27-06-2006   Matúš Demko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Biznis ako poslanie

Bývalý poradca amerických prezidentov Forda a Cartera Michael Novak nás v knihe Biznis ako poslanie oboznamuje s poznatkom, že mnohí ľudia pracujúci v biznise berú svoju prácu ako poslanie a povolanie. Pre tých, čo sa pohybujú v prostredí biznisu, nie je jedinou motiváciou zarábanie veľkého množstva peňazí. Ide o výzvy, ktorým môžu čeliť. Keď sa tieto výzvy pominú, mnohí biznismeni svoj biznis opúšťajú.

Reakcia na príspevok

RE: Demokracia a kaptializmus
autor: D
pridané: 27-06-2006 13:18


"Kapitalizmus", ako pise, "je nevyhnutnou podmienkou úspechu demokracie". Plati to samozrejme aj naopak. Pokym zase nie sme vo vykonstruovanom svete idealistickych predstav Hoppeho resp. anarchistov, komunistov a anarchokapitalistov.
To si treba ujasnit a ked v tom budeme mat jasno, potom je na mieste mozno otazka, ci by prejav spolocnych skupinovych zaujmov nemohol mat, ci priamo nemal, ovela horsi charakter v nedemokratickom prostredi. Prikladov pozname dost.

"Treba sa preto snazit delegitimizovat tento sposob organizacie spolocnosti, demokraciu samu, a protestovat proti kazdemu zdaneniu a kazdej regulacii."
Samozrejme demontovat vsetko, nezdanovat, neregulovat zrejme aj za cenu, ze dosledkom bude tyrania a anarchia, nasilie.

Neviem si predstavit spolocnost bez nejakej vyssej formy organizacie s nejakymi pravidlami. Spochybnovat existenciu niecoho, co naplna nejake kvalitativne kriteria, a co musi byt nutne nahradene po demontovani niecim inym(alebo sa vratime na stromy) podobneho, alebo mozno kvalitativne horsieho charakteru, sa mi zda naivne.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group