ISSN 1335-8715

27-06-2006   Matúš Demko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Biznis ako poslanie

Bývalý poradca amerických prezidentov Forda a Cartera Michael Novak nás v knihe Biznis ako poslanie oboznamuje s poznatkom, že mnohí ľudia pracujúci v biznise berú svoju prácu ako poslanie a povolanie. Pre tých, čo sa pohybujú v prostredí biznisu, nie je jedinou motiváciou zarábanie veľkého množstva peňazí. Ide o výzvy, ktorým môžu čeliť. Keď sa tieto výzvy pominú, mnohí biznismeni svoj biznis opúšťajú.

Reakcia na príspevok

Demokracia a kaptializmus
autor: Peter Šurda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 27-06-2006 12:16


Demokracia kapitalizmus nepodporuje. Demokracia znamena zvyhodnovanie lobystickych skupin (t.j korporativizmus). Podla Hoppa je tendencia zvysovania etatizmu demokratickemu systemu vrodena (a historicky vyvoj mu dava za pravdu). Jediny ako tak pozitivny bod na tom vidim, ze tento jav je transparentny. Bohuzial, vacsinu ludi sa podarilo presvedcit, ze je to dobre, lebo bud do nejakej tej skupiny priamo patria alebo s nejakou (napr. nezamestnani) sucitia.

Treba sa preto snazit delegitimizovat tento sposob organizacie spolocnosti, demokraciu samu, a protestovat proti kazdemu zdaneniu a kazdej regulacii. Budovanie respektu voci sukromnemu majetku a odmietnutie inicializacie nasilia su nevyhnutnymi podmienkami pre spravodlivu a moralnu spolocnost.

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group