ISSN 1335-8715

27-06-2006   Matúš Demko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Biznis ako poslanie

Bývalý poradca amerických prezidentov Forda a Cartera Michael Novak nás v knihe Biznis ako poslanie oboznamuje s poznatkom, že mnohí ľudia pracujúci v biznise berú svoju prácu ako poslanie a povolanie. Pre tých, čo sa pohybujú v prostredí biznisu, nie je jedinou motiváciou zarábanie veľkého množstva peňazí. Ide o výzvy, ktorým môžu čeliť. Keď sa tieto výzvy pominú, mnohí biznismeni svoj biznis opúšťajú.

Reakcia na príspevok

RE: pozn.
autor: Lukas Krivosik
pridané: 27-06-2006 11:10


Presne, ako pises. Treba rozlisovat medzi trhovym podnikatelom, ktory bohatne poskytovanim najlepsich tovarov a sluzieb na trhu a politickym podnikatelom, ktoremu vyhovuje velka vlada a bohatne na zaklade konexii.

Niektori diskutujuci ako D-ecko alebo PeterS tvrdia, ze sme naivni, lebo v podmienkach zmiesanej slovenskej ekonomiky je viac tych politickych podnikatelov, co za denneho svetla robia ksefty s politikmi. Lenze to nie je zlyhanie trhu, ale dosledok expanzie statu. Podnikatelom v skutocnosti nevyhovuje slobodny trh. Kazdy chceme totiz na slobodnom trhu kupovat, ale na regulovanom trhu predavat.

Takze limited government uber alles. Inak to nevidim.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group