ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

obdiv k železnej dáme
autor: Július Kováč
e-mail: julius.kovac@pobox.sk
pridané: 26-06-2006 19:08


Článok som si prečítal až v júni 2006. Veľmi som obdivoval Železnú dámu už v mojej mladosti (v r. 1980 som mal 15), aj keď som máločomu rozumel. Som spokojný stým, ako je v článku popísaná jej činnosť, jej predstava o úspešnej budúcnosti Británie a jej neústupčivé presadzovanie dovtedy nevídaných myšlienok. Pamätám si, ako sa Francúzi a Nemci smiali z "bláznivých Britov" a vyhrievali sa na teplej peci svojho sociálneho štátu. Dnes je M. Tchatcherová bez konkurencie najpopulárnejším európskym politikom konca 20. storočia, kto si dnes spomenie na Mitteranda alebo Kohla?
Je dobré, že sme v istom zmysle predbehli nielen Česko, Poľsko a Maďarsko, ale aj Nemecko, Francúzsko v pochopení síce nepríjemnej ale nevyhnutnej pravdy o fungovaní štátu a rozvoji hospodárstva.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group