ISSN 1335-8715

06-08-2004   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Priama linka k Bohu

Pred časom „zúrila“ v Trenčíne Pohoda. Veta dosť ďaleko od kontextu recenzie, ale aj v kontraste s ňou. Mohol som totiž rovnako byť na Pohode a predsa by som mal menší pôžitok, než aký mám pri počúvaní nového CD Mareka Novotného.

Reakcia na príspevok

Verím Pane
autor: Matúš Demko
e-mail: demek@atlas.sk
webstránka: http://demek.blog.sk
pridané: 07-08-2004 20:48


Pán Peter Frišo napísal do Domina reakciu na festival Bažant Pohoda 2004. Nebol som na samotnom festivale, som však nadšený recenziami, ktoré hovoria, že tam bola dobrá hudba a ešte lepšia nálada. No súhlasím aj s p.Frišom, že Durex Stage je niečo, čo ma dosť nemilo zarazilo. Týždeň po Pohode sa začínala iná pohoda - gospelový festival Verím Pane v Námestove. Bol som tam už po siedmykrát a bolo tam veľmi dobre. Nedá sa to porovnáť s Pohodou - 1500 návštevníkov, žiadny Bažant, jedno pódium. Verím Pane však napriek tomu nič nechýbalo, a tiež festival nebol vyslovene len o hudbe - bola tam duchovná obnova, videoprojekcie o slovenských misionároch, divadelné predstavenie, tvorivé dielne,... Napadlo mi, že ten festival nebol len o "konzume" hudby, ale aj o podielaní sa na celom vyznení festivalu. Na konci tohto komentára chcem povedať len toľko, že som si istý, že ak Boh dá, tak na Verím Pane 2005 pôjdem, no či pôjdem o rok na Pohodu, z môjho pohľadu po prvýkrát,je otázne (apropo, som fanúšikom Miša Kaščáka z toho, ako ho poznám z relácie Pod lampou). A úplne posledná vec - zdá sa mi, že na Slovensku chýbajú kresťanské punkové a metalové kapely, či nie?

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group