ISSN 1335-8715

14-06-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Koho voliť?

Cez víkend sú voľby a natíska sa tradičná otázka: komu dať svoj hlas? Keďže toto je Pravé Spektrum, predpokladáme aj vzhľadom na zloženie našich čitateľov, že možností nie je veľa. Koho teda voliť: SDKÚ? KDH? OKS? A ísť vôbec voliť?

Reakcia na príspevok

RE: Fico ponúkol tri možné varianty koalícií
autor: Jozef Filko
pridané: 19-06-2006 17:22


DPH nie je v podstate nic ine ako dvojite zdanenie. Najprv ti zdania prijem a potom aj konzum. Rovnako to robi aj spotrebna dan (dan z liehu a tabaku, ci z paliv) a "future eurodan" za emaily a smsky a dan za globalne oteplenie a a a ...
Takze ano DPH je dobra akurat na zrusenie. Ale zavedenie dvojitej, trojitej a ine sadzby DPH nepovedie k nicomu, len k danovym podvodom, zvysovaniu ziskov z tovarov v tej nizsej sadzbe, lobistickym aktivitam vyrobcov a nespravodlivosti typu:
Ak je na mlieko nizsia sadzba DPH, ako urcime co mlieko je a co nie? Je mlieko len to co obsahuje 100% mlieka (a to sa este pytam kolko percent tuku ma amt?). Je to mlieko sterelizovane, pasterizovane, kravske, ovcie, kozie alebo sojove? A co mliecne vyrobky? Kto o tom celom bude rozhodovat? No predsa nejaky statny urad so statnym uradnikom a hned mame priestor na korupciu ako uliaty.
Takze limita efektivity x-tej sadzby DPH pre konzumenta sa blizi definitivne k nule. Vysledkom bude vypadok v statnom rozpocte, ktory sa nam obratom vrati bud vo vyssej spotrebnej dani (kde to nikto samozrejme nevidi) alebo dani z prijmu, pripadne v statnom dlhu.
Dakujem, neprosim. Radsej zaplatim za banany o 5 korun viac, ako zit v bananovej republike.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group