ISSN 1335-8715

14-06-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Koho voliť?

Cez víkend sú voľby a natíska sa tradičná otázka: komu dať svoj hlas? Keďže toto je Pravé Spektrum, predpokladáme aj vzhľadom na zloženie našich čitateľov, že možností nie je veľa. Koho teda voliť: SDKÚ? KDH? OKS? A ísť vôbec voliť?

Reakcia na príspevok

RE: Koho budem volit
autor: Peter Šurda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 19-06-2006 1:23


Konkretizovat? Uplne idealne samozrejme je absencia statneho monopolu vseobecne a nahradenie trhom (poistovanami atd, vid H-H Hoppe). Ale aj ked stat mas, tak sa to da vylepsit. Napriklad zmenit ustavu, aby stat automaticky stratil monopol v tej ci onej oblasti aspon vtedy, ked nesplni nejake kriteria. Nezda sa mi to sice realne presadit, je to cisto spekulacia, ale chcel si odpoved tak tu ju mas.

Statu jednoducho nemoze zo zakona vyplyvat perpetualny monopol v tej ci onej oblasti. Potom totiz chybaju druhe ponuky, a bez tych nielenze nemas moznost si vybrat, ale ti chybaju aj kvalitativne a kvantitativne parametre, podla ktorych by si vykon funkcii mohol ohodnotit. Takze vlastne ani nemas sancu zistit, ci je stat viacmenej uspesny alebo viacmenej neuspesny.

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group