ISSN 1335-8715

14-06-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Koho voliť?

Cez víkend sú voľby a natíska sa tradičná otázka: komu dať svoj hlas? Keďže toto je Pravé Spektrum, predpokladáme aj vzhľadom na zloženie našich čitateľov, že možností nie je veľa. Koho teda voliť: SDKÚ? KDH? OKS? A ísť vôbec voliť?

Reakcia na príspevok

RE: Carnogursky na TA3:
autor: PeterS
pridané: 18-06-2006 18:59


Kopat? Novosad v knizke Alchymia dejin hovori, ze spor liberalizmu, kozervativizmu a socializmu na Slovensku je formou obcianskej vojny. Dodavam, ze skrytej a teda dost zakernej. Inak, doporucujem precitat, velmi poucne.
Takze niekto robi kulturnu revoluciu (aka obciansku vojnu) a niekto nemoze ani povedat ako to je, lebo hned kope.
Meciara som to pocul hovorit dva krat a na 99% ironicky hovoril o situacii kedy nastupila docasna vlada Moravcika z vole KDH a SDL. Meciar to vnimal tak, ze tieto dve strany upustili moc. A ani KDH ani SDL nemali o nu zaujem... nevladli, iba vypisali nove volby. Tak ju Meciar zodvihol. Ide o vladu z 1994 so SNS a ZRS. Ironicky tak komentoval svoj triumf. Zaciatkom roka 1994 mali Meciara na lopate, SNS s nim nechcelo ist, stiepilo sa HZDS. Lenze KDH s SDL (mozno je na vine viac SDL, ktore ratalo s vecsim volebnym vysledkom) moc neprevzali a vypisali predcasne volby. Do tej doby vladol Moravcik.
Meciar sa za ten cas spametal a potom nam to ukazal. KDH malo moznost zaciatkom roku 1994 reagovat. Prijate riesenie sa ukazalo ako velmi nestastne.

Dnes opet KDH blblo vo vlade a naco? Co ziskali? Co ziskali najme ostatni obcania? Nic, iba Fica vo vlade. Normalne volby by boli az na jesen, strany mohli este zapracovat, vid. Radicovu, mozno by sa nasiel nejaky Radic miesto Zajaca a mohlo to vyzerat o nieco lepsie.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group