ISSN 1335-8715

14-06-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Koho voliť?

Cez víkend sú voľby a natíska sa tradičná otázka: komu dať svoj hlas? Keďže toto je Pravé Spektrum, predpokladáme aj vzhľadom na zloženie našich čitateľov, že možností nie je veľa. Koho teda voliť: SDKÚ? KDH? OKS? A ísť vôbec voliť?

Reakcia na príspevok

havlík bol včera predsa len
autor: alfaomega
pridané: 18-06-2006 7:51


optimistickejší ako "krutá realita", nonetheles:
- za prvé absolútne pozitívum považujem vyhodenie komoušov a slobodného fóra do iracionálnej množiny
- za druhé, v krajine, kde podľa fica a paroubka z občanov "teče krev" - 38,35pct voličov prosí o jej ďalší odber (v toto percento som ešte v piatok absolútne nedúfal, a pri najlepšej konštelácii som čakal max. 33-35 pct)...
-kolegom som celý minulý týždeň vravel, že tieto voľby prinesú rehabilitáciu hzds (aj keď sa mi to z duše bridí, bohužiaľ je to jedna z krutších realít týchto volieb)
- s hzds bude "pohodlných" 80 hlasov (65 trojkoalicia, 15 hzds ak som dobre porátal..) - takže jasná vládnuca väčšina; pri tejto konštelácii a "slabosti" mečiarovcov si nič iné ideálnejšie neviem predstaviť - treba iba vymyslieť, akým spôsobom a kam odstaviť mečiara (mohol by vyvodiť osobnú zodpovednosť z výsledkov volieb..). Každá iná konštelácia by bola iba väčšou, a ešte väčšou katastrofou - vrátane tej prezentovanej Lipšicom (odchod kdh do opozície - absolútne nič by im to neprinieslo, je vidieť že viac ako 8-10 pct nemajú v podstate nikdy šancu získať...). Takže, hor sa do rehabilitácie mečiara (je to síce děs po morálnej stránke - ale po ekonomickej predsa už nejaký ten rôčik podporoval trojkoalíciu - a veteška a taký galbavý, alebo hort je prašť ako uhoď...). Ja som celkom spokojný, mohlo to byť oveľa horšie (v predvolebných prieskumoch určite bolo).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group