ISSN 1335-8715

14-06-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Koho voliť?

Cez víkend sú voľby a natíska sa tradičná otázka: komu dať svoj hlas? Keďže toto je Pravé Spektrum, predpokladáme aj vzhľadom na zloženie našich čitateľov, že možností nie je veľa. Koho teda voliť: SDKÚ? KDH? OKS? A ísť vôbec voliť?

Reakcia na príspevok

RE: v minulých voľbách
autor: jg
e-mail: jg@jg.com
pridané: 17-06-2006 22:19


Ak to odraza aj odvody, tak to nebol len podiel rozpoctu z dani na HDP. Ake bolo rozlozenie percent na odvody, a ake na rozpocet dani?

Za vlady R. Reagana doslo k enormnemu narastu dlhu. Podobne ako Miklos sa tvaril, ze ide urobit to, co treba urobit, ale vysledok zaostaval daleko za retorikou. Je zbytocne medzi nami argumentovat, ze vlada je problemom a ze slobodny trh vedie k prosperite. Moj problem s touto vladou je, ze celkovu mieru zdanenia neznizila ani zdaleka tak ako si pripisuje kredit. Presunutie zataze z jedneho typu dane na druhy alebo na povinne odvody je podvod na blbych a nie zmensenie zasahov vlady do ekonomiky ani oslobodenie trhu. Martin Chren uviedol na svojom blogu celkovu mieru zdanovania. Uz si nepamatam presne cisla, ale nebolo to nic impresivne. Priemerny obcan, ktory plati 19% dan z prijmu a minie vacsinu svojich penazi, z coho zaplati 19% DPH a este musi zaplatit nejake odvody na nemocensku a socialnu poistovnu urcite pod hrozbou statneho nasilia plati viac ako 40%. Tak kde pocitil tu obrovsku zmenu svojej ekonomickej slobody?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group