ISSN 1335-8715

14-06-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Koho voliť?

Cez víkend sú voľby a natíska sa tradičná otázka: komu dať svoj hlas? Keďže toto je Pravé Spektrum, predpokladáme aj vzhľadom na zloženie našich čitateľov, že možností nie je veľa. Koho teda voliť: SDKÚ? KDH? OKS? A ísť vôbec voliť?

Reakcia na príspevok

RE: v minulých voľbách
autor: Jozef Filko
pridané: 17-06-2006 19:52


Ano.

Keby bolo keby, boli by sme ...
Ze by bolo rastlo HDP aj pri 45% dani s prijmu? Ze by rastlo HDP v krajine, kde sa o prave len rozpravalo? Ze by rastlo HDP, kde vacsina bank je statna? Ze by rastlo HDP aj keby sme nemali volny pristup na europsky trh (a naopak)? Ze by rastlo HDP aj pri vysokej inflacii (napriek tomu ze ceny energii boli regulovane)? Ze by rastlo HDP aj pri vysokej miere zadlzenia statu (a najme pri urokovych sadzbach za tieto statne pozicky - bezne 20-30% p.a.)? Ze by rastlo HDP a zahranincne sukromne investicie vdaka medzinarodnym ekonomickym raitingom na urovni Bieloruska?
V kontexte tych "hypotetickych" otazok, si dovolim tvrdit, ze tato vlada dosiahla rast HDP, ale nie tym, ze by ho sama vytvorila, ale tym, ze dala slobodny priestor trhu (i ked netvrdim, ze moze byt este slobodnejsi).

Vychadzajuc zo slov R.Reagana: "... vlada nie je riesenim nasich problemov, vlada je nasim problemom," si myslim, ze tato vlada postupovali vcelku rozumne. Zmensila svoje vlastne zasahy do ekonomiky (znizenim najma dani z prijmu - v rokoch 98-02 na max 25%, potom na 19%) a naopak mierne posilnila ulohu a vplyv prava (mensie sudne prietahy, systemove pridelovanie podani, zriadenie specialneho sudu, reforma v policii ...). O vsetko ostatne sa postaral a postara slobodny trh, pokial ho nova vlada nezacne opat skrtit.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group