ISSN 1335-8715

14-06-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Koho voliť?

Cez víkend sú voľby a natíska sa tradičná otázka: komu dať svoj hlas? Keďže toto je Pravé Spektrum, predpokladáme aj vzhľadom na zloženie našich čitateľov, že možností nie je veľa. Koho teda voliť: SDKÚ? KDH? OKS? A ísť vôbec voliť?

Reakcia na príspevok

RE: v minulých voľbách
autor: jg
pridané: 17-06-2006 18:20


Odraza to aj odvody?
Pokial viem Miklos testne pred reformou to sam explicitne prehlasil, ze rozpocet sa nebude menit. Cize jedine, co mohlo sposobit zmenu percenta prerozdelovania od zaciatku reformy mohol byt rast HDP v pomere k rozpoctu, ktory sa nezmenil. Ale ako sa to da potom prisudit reforme? Ak by neurobil absolutne nic, akurat by nezvysil rozpocet, ako vieme s istotou povedat, ze HDP by sa nezvysilo podobnou mierou aj vtedy? Uspechy tejto "roformy" su iba hypoteticke, pretoze sa spoliehala iba na rast HDP, vsetko ostatne bolo iba presuvanie prerozdelenia, a ak by HDP nevzrastol, tak by to bola cista zero sum game. Myslim ze nazvat nieco take reformou je naozaj odvazne a neexistuje pre to ziaden racionalny podklad, aj ked aj nezvysenie rozpoctu mozno v kontexte vypalnickeho statu povazovat za pozitivum.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group