ISSN 1335-8715

14-06-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Koho voliť?

Cez víkend sú voľby a natíska sa tradičná otázka: komu dať svoj hlas? Keďže toto je Pravé Spektrum, predpokladáme aj vzhľadom na zloženie našich čitateľov, že možností nie je veľa. Koho teda voliť: SDKÚ? KDH? OKS? A ísť vôbec voliť?

Reakcia na príspevok

RE: preco nevolit
autor: Peter Šurda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 15-06-2006 20:30


> Od teba som veru necakal takuto demagogiu.
Asi som nevhodne zvolil slovo "zodpovednost". Zamenme to slovami "moznost" a "kauzalita". Volby ti ponukaju moznost jednoduchym ukonom jemne ovplyvnit vyvoj Slovenska, napriklad smerom k menej etatizmu. Ty o tejto moznosti vies. V tomto kontexte ma nejaky efekt aj ked niekoho volis, aj ked nevolis nikoho, t.j. tvoja cinnost/necinnost kauzalne ovplyvni vysledok. Ktora konkretna volba naozaj z dlhodobeho hladiska dospeje k menej etatizmu je diskutabilne, ja si vsak myslim, ze je treba sa snazit aj o kratkodobu redukciu.

> A ako mam prestat platit dane ??? Dan z prijmu,
> DPH ? Ty to dokazes ?
Povedzme, ze mam kreativnu danovu poradkynu a platim dost nizku dan z prijmu, a obrat udrzujem dostatocne maly aby som nemusel odvadzdat DPH ;-).

Islo mi len o aplikovanie toho isteho principu na inu oblast aktivit statu na ukor obcanov. Nechcem tvoj postoj kritizovat, len som chcel poukazat na to, ze hranica znasania etatizmu nie je taka jednoznacna, ako to prezentujes.

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group