ISSN 1335-8715

14-06-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Koho voliť?

Cez víkend sú voľby a natíska sa tradičná otázka: komu dať svoj hlas? Keďže toto je Pravé Spektrum, predpokladáme aj vzhľadom na zloženie našich čitateľov, že možností nie je veľa. Koho teda voliť: SDKÚ? KDH? OKS? A ísť vôbec voliť?

Reakcia na príspevok

RE: Brrr!
autor: jednokto
pridané: 15-06-2006 11:57


Lukas, vatikanska zmluva o vyrhade svedomia vytvori velmi siroky priestor na vyhybanie sa zavazkom v tych pracovnopravnych zmluvahc, ktore sucasny pravny poriadok UMOZNUJe. teda tvoja odpoved je o niecom inom. nebavima sa o dovolenom a nedovolenom predmete pracovnopravnej zmluvy (nemozno prijat do zamestnania niekoho s naplnou prace "najomny zlodej"), ale sa nebavime o forme uzatvorenia pracovnopravnej zmluvy.. tieto vsetky nalezitostiurcuje stat a obidve strany ju musia respektovat, teda nieco ako deus ex machina system.

naopak vatikanska zmluva dava do ruk jednemu zo subjektov do ruk paky, ako sa vyhnut zavazku. to je ten velky rozdiel. obmedzenie predmetu a urcenie povinnej formy su obmedzenia, ktore musia dodrzovat obidve strany bez moznosti ich jednostranne obist. vatikanska zmluva dava prav jednej strane sa ucinne a bez pravnej zodpovednosti JEDNOSTRANNE zbavit uz prijateho zavazku odvolavkou na nieco, na co mal mysliet dotycny este pred podpisom zmluvy..

vatikanska zmluva je taka ista hlupost, ako keby som ja mal pravo povedat banke, ze aj ked som si zobral uver moje presvedcenie mi to nedovoluje a teda im vraciam po troch rokoch zvysok istiny a nemaju pravo mi dat penale za predcasne splatenie (nahrada urokoveho nakladu), ani nemaju pravo odo mna ziadat nic ine, aj ked som s tympodpisom zmlvy suhlasil.

alebo keby som podpisal zmluvu so stavebnikom, aby mi postavil barak a dam mu prachy pri kolaudacii a ked tak neucinim penale je x% kupnej zmluvy - den pred kolaudaciou mu poviem ze barak nechcem a prachy mu nedam a budem zbaveny pravnej zodpovednosti teda mu neadm ani tu zmluvnu pokutu :) a stavebnik sa moze ist past...

pacta sunt servanda Lukas! tento princip vatikanska zmluva ignoruje, lebo dava jednej strane do ruky nastroj ako sa beztrestne vyhnut uz prijatemu zavazku


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group