ISSN 1335-8715

14-06-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Koho voliť?

Cez víkend sú voľby a natíska sa tradičná otázka: komu dať svoj hlas? Keďže toto je Pravé Spektrum, predpokladáme aj vzhľadom na zloženie našich čitateľov, že možností nie je veľa. Koho teda voliť: SDKÚ? KDH? OKS? A ísť vôbec voliť?

Reakcia na príspevok

Kultura
autor: LIBERTARIAN
pridané: 15-06-2006 10:07


Lukas Krivosik :

„ Čo libertariáni nechápu
Mnohí konzervatívci sú slepí na jedno oko a neuvedomujú si dôležitosť ekonomiky. Ešte viac je však problém väčšine klasických liberálov vysvetliť to, čo Hayek chápal na sto percent: a to je dôležitosť kultúry (v širšom zmysle ako súbor hodnôt, prítomných v spoločnosti) a dobou overených tradičných princípov pre udržanie slobodnej civilizácie. Veľa klasických liberálov a libertariánov je zase slepých na toto oko. “
-------------------------------------
Čo konzervativci nechápu :
A tu je ZAKLADNY omyl konzervativcov . Konzervativci nechapu rozdiel medzi PRICINOU a DOSLEDKOM. Kultúru (v širšom zmysle ako súbor hodnôt, prítomných v spoločnosti) chapu ako PRICINU pozitivneho vyvoja spolocnosti. Lenze takto chapana kultura nie je PRICINOU, ale je DOSLEDKOM roznych inych faktorov a okolnosti. ZAKONOM vnutena „kultura“ nezabezpeci automaticky pozitivny vyvoj. Zakonom vnutena "kultura" ludi skor nastve, a moze mat presne opacne dosledky.
Nasilim (zakonom) vnutena “CHARITA” ludi odradzuje a oduca skutocnej charite.
Povinna navsteva skolskych “vychovnych koncertov” za socializmu odradila mladych od vaznej hudby, POVINNA literatura na skolach znechutila mnohym citanie. Povinne zvyhodnovanie narodnostnych mensin sposobuje narodnostne odcudzenie voci nim.
Nasilne zavadzanie cohokolvek ja najspolahlivejsim sposobom, ako ten ciel NEDOSIAHNUT.

Len tak dalej, sudruhovia z KDH. Zavedte povinne modlenie na vsetkych skolach – a aj tu Cirkev sa vam podari v ociach slovakov znicit. !


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group