ISSN 1335-8715

14-06-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Koho voliť?

Cez víkend sú voľby a natíska sa tradičná otázka: komu dať svoj hlas? Keďže toto je Pravé Spektrum, predpokladáme aj vzhľadom na zloženie našich čitateľov, že možností nie je veľa. Koho teda voliť: SDKÚ? KDH? OKS? A ísť vôbec voliť?

Reakcia na príspevok

RE: co to ma spolocne s liberatarianmi alebo klas.liberalmi?
autor: andrej beno
e-mail: andrej100@post.sk
pridané: 14-06-2006 20:43


V niečom je to dobré, ale výhradu mám nasledovnú. Ako sám a správne píšeš veľkí liberálny myslitelia ako Hayek či Mieses, jasne chápali dôležitosť "kultúrneho backgroundu" pre fungovanie kapitalizmu - ako systému, ktorý minimálne v 18. storočí aj napriek určitým nedostatkom vyjadroval myšlienku klasického liberalizmu. Súčasne však chápali, že klasický liberalizmus môže síce vytvoriť podmienky hmotného blahobytu, ale nemôže zmeniť či dokonca donucovať ľudí vo veciach ako majú myslieť. Kultúrna vojna nie je vecou klasických liberálov z prozaického dôvodu - o svojich vlastných hodnotách by mal človek rozhodovať sám, čo samozrejme nevylučuje možnosť diskusie o nich. Z pohľadu histórie sa to môže zdať možno nezodpovedné, ak sa klasický liberál nevyjadruje k deštrukcii hodnôt západnej civilizácie, sloboda však pre neho je a musí zostať vyššou hodnotou, alebo inak povedané O DUŠI ROZHODUJE KAŽDÝ SÁM.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group