ISSN 1335-8715

14-06-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Koho voliť?

Cez víkend sú voľby a natíska sa tradičná otázka: komu dať svoj hlas? Keďže toto je Pravé Spektrum, predpokladáme aj vzhľadom na zloženie našich čitateľov, že možností nie je veľa. Koho teda voliť: SDKÚ? KDH? OKS? A ísť vôbec voliť?

Reakcia na príspevok

RE: .
autor: Lukas Krivosik
pridané: 14-06-2006 20:11


Vtip je v tom, ze Hayek tu trosku frivolne naraba s pojmom "konzervativec". Ta esej by sa kludne mohla volat "Preco nie som spiatocnik". Hayek tam konzervativizmus chape ako konzervovanie akehokolvek sucasneho stavu.

Kazdemu naozaj odporucam, aby si esej (mimochodom, prelozenu Romanom Jochom) precital. Ak by sme Hayekovo chapanie slova "konzervativec" chceli premietnut do slovenskych pomerov, tak by mu zodpovedal postoj SDL, Smeru a KSS. - Teda ludi, ktorych programovou naplnou je konzervovat co najviac z toho, co tu zostalo spred roka 1989.

Mohol by som citovat mnoho Hayekovych vyrokov, ktore jednoznacne implikuju, ze "konzervativizmus" ako ho chapeme na tejto stranke, mu bol velmi blizsky.

Inak, ked Hayek videl ako sa slovo "liberal" sprofanovalo, zacal sam seba oznacovat ako "stary whig, s dorazom na slovo "stary" "

Zaujimava reakcia na tuto Hayekovu esej je tu:

http://www.prave-spektrum.sk/article.php?15...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group