ISSN 1335-8715

14-06-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Koho voliť?

Cez víkend sú voľby a natíska sa tradičná otázka: komu dať svoj hlas? Keďže toto je Pravé Spektrum, predpokladáme aj vzhľadom na zloženie našich čitateľov, že možností nie je veľa. Koho teda voliť: SDKÚ? KDH? OKS? A ísť vôbec voliť?

Reakcia na príspevok

RE: co to ma spolocne s liberatarianmi alebo klas.liberalmi?
autor: Lukas Krivosik
pridané: 14-06-2006 20:02


"preco tieto problemy vycitas klasickym liberalom alebo libertarianom? tieto veci su agendou socialistov a nie liberalov, tak to nemiesaj lukas..."

Asi som sa nevyjadril dostatocne jasne. Ja nevinim libertarianov zo snahy udelovat ludske prava opiciam. To robia socialni liberali. Ja libertarianom vycitam, ze tieto veci podcenuju.

"inak ma sokuje, ked nabadas KDH k vacsieu ekonomickemu liberalizmu..to slovo ta nestrasiLukas?"

Nie, nestrasi ma to slovo. Pretoze rozlisujem medzi lavicovym liberalizmom a klasickym liberalizmom. Nejde o to iste. Staci si vziat pripad z CR - lavicovy liberal Havel a jeho vztahy s klasickym liberalom, Klausom.

Na strane druhej, ani pojem socialny liberal a socialista nie je celkom to iste. Napr. na Slovensku je namieste rozlisovat medzi socialistami (zvacsa normalizacni karierni komunisti ako Fico) a socialnymi liberalmi (zvacsa byvali komunisti - idealisti, ktorych zo Strany vyhodili v roku 1968 ako Kusy).

"nebude to matat tetky, ktorym sa furt bije do hlavy ze "ti hnusni neznabohovia liberali" a zrazu sa KDH odporuca ekonomicky liberalizmus?"ň

Nebude, lebo tetky internet nemaju a Prave Spektrum necitaju.

"kdh nebude moju stranou zrovna preto, ze okrem tych dobrych veci (ekonomicky liberalizmus) ma v sebe aj tu zatuchnutu fundamentalnu pachut."

Moj hlas KDH mat bude, prave preto, ze tam ma tu "fundamentalnu pachut";-)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group