ISSN 1335-8715

23-06-2004   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Slovensko v geopolitickej pasci

Drvivá väčšina Slovákov vidí svetovú politiku približne takto: sú tu nejaké Spojené štáty, ktoré sú najsilnejšou a najbohatšou krajinou na svete. Takáto kumulácia moci je nebezpečná (navyše tí kovboji sú nám „kulturtrégrom“ nesympatickí), a preto treba silné Rusko, Čínu a predovšetkým Európu, aby vyvážili vplyv jedinej superveľmoci.

Reakcia na príspevok

Slovensko v geopolit. pasci ?
autor: liberal
pridané: 29-07-2004 14:08


Slovensko je hlavne v pasci vlastnych predsudkov. a slovenskej povahy. Autor clanku ma pravdu - lenze nadpis clanku je mylny . Slovaci si nedokazali vacsinovo nadefinovat, co chcu. Slovaci chcu socialny a pravicovy stat s Bohom v preambule ustavy, stat odluceny od cirkvy s 80 % veriacimi (?), chcu byt clenom federalnej EU s vlastnou pravnou subjektivitou ( predtym to iste > samostatne Slovensko s vlastnou subjektivitou v ramci federalnej ČSR ).
Slovaci nedokazu pochopit ( a politici im nedokazu a nechcu vysvetlit ), ze skrizenim sliepky so stonozkou nevznikne kura so sto stehienkami, ale dvojnoha stonozka.
Slovensko je v pasci vlastnej bezzasadovosti.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group