ISSN 1335-8715

28-05-2006   Lukáš Krivošík, Marek Hrubčo   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Odchádzať zo Slovenska?

Aké sú dôvody vysťahovalectva Slovákov? Odchádzať alebo neodchádzať? A ak áno, natrvalo? Lukáš Krivošík prednedávnom zverejnil na stránkach časopisu .týždeň článok s názvom Prečo neodchádzať zo Slovenska. Na tento text zareagoval Marek Hrubčo. Oba články vám teraz ponúkame.

Reakcia na príspevok

RE: Lukáš, Lukáš...
autor: amir
pridané: 07-06-2006 6:37


Dušan, ja som Ťa pochopil, ale obávam sa že Ty mňa nie.

1. O zdravotníctve v GB viem dosť. Ich finančné problémy ma nezaujímajú. Dôležité je pre mňa, koľko sú ochotní zaplatiť za prácu mne.

2. Typológia, ktorú uvádzaš, sa hodí na viacero povolaní, no a čo má byť?

3.Úplatky nie sú riešením. Bolo by to pre mňa ponižujúce. A mimochodom, je toho oveľa menej, ako sa všeobecne myslí. Nie som pôrodník v Ružinove.

4. Neschopných lekárov je na svete dosť, takisto ako neschopnmých učiteľov, technikov, kuchárov. Ale to nie je môj problém. Aspoň dúfam, vychádzajúc z toho, že nemám problémy zamestnať sa ani u nás ani v UK.

5. Si evidentne zdravý človek, keďže Ti stačia služby súkromného sektora. Iste si doteraz nepotreboval ani stredne náročnú operáciu.

Ale nechcem rozoberať zdravotníctvo - iba celkom mimochodom a vytrhnuto z kontextu ma zaujala Lukášova predstava, že by som si mohol privyrobiť na turistickom ruchu, keď už máme tie rómske osady a staré budovy v BA.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group