ISSN 1335-8715

28-05-2006   Lukáš Krivošík, Marek Hrubčo   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Odchádzať zo Slovenska?

Aké sú dôvody vysťahovalectva Slovákov? Odchádzať alebo neodchádzať? A ak áno, natrvalo? Lukáš Krivošík prednedávnom zverejnil na stránkach časopisu .týždeň článok s názvom Prečo neodchádzať zo Slovenska. Na tento text zareagoval Marek Hrubčo. Oba články vám teraz ponúkame.

Reakcia na príspevok

RE: na zaver poeticky :)
autor: clivia
pridané: 05-06-2006 22:37


"Uprimne ani ja neviem ako presne tu a teraz vytvarat tie podmienky a uz vobec nie vo vedeckej oblasti" Treba to premysliet, prekontemplovat." Obavam sa, ze to nevedia ani ti, co sedia na zodpovednych miestach a predpoklada sa, ze by do problemu mohli vidiet trochu viac. Zivot je ovela prozaickejsi, nez tvoje poeticke uvahy.
"Vsimnite si, ze tu uz nejde o vec samotnu (napr. o vedu ako taku), ale o cosi uplne ine." Nie si ty nahodou ten stastny princ, ktory cez sklenenu truhlu vidi aku ma Snehulienka povahu?
Rob s tym, co mas, je proste väcsia "challenge". Ty si mozno vystacis ako Diogenes byvajuci v sude, ale jednoducho zijeme v 21. storoci a na chemiu ci vyskum na spickovej urovni, ti nestacia hole ruky a vyhodena miska.
Slovo "obeta" by som pri tejto prilezitosti radsej necitovala vobec. Inflacia jeho pouzivania vedie k nepochopeniu jeho moralneho vyznamu. Dobsinskeho rozpravky o prekonavani prekazok cez "uzsie a strmsie chodnicky" su sice velmi poucne, ale bolo by dobre keby si ich precitala aj slovenska "vrchnost". "Poddani" (vyskumnici, aj ti co su vonku) tieto "cesticky" velmi dobre poznaju a nie som si ista, ze dozivotne prijmu udel zit ako Cenkovej deti od Frana Krala.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group