ISSN 1335-8715

28-05-2006   Lukáš Krivošík, Marek Hrubčo   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Odchádzať zo Slovenska?

Aké sú dôvody vysťahovalectva Slovákov? Odchádzať alebo neodchádzať? A ak áno, natrvalo? Lukáš Krivošík prednedávnom zverejnil na stránkach časopisu .týždeň článok s názvom Prečo neodchádzať zo Slovenska. Na tento text zareagoval Marek Hrubčo. Oba články vám teraz ponúkame.

Reakcia na príspevok

Vystahovanie
autor: Ondrej
e-mail: nepto@platon.sk
webstránka: http://nepto.sk/
pridané: 31-05-2006 16:52


Tento clanok je trosku aj o mne, pretoze sa nam par mesiacov/rokov stahujem za ocean. Kvoli praci (resp. etablovani americkej pobocky nasej slovenskej firmy). Niezeby ta praca na Slovensku nebola dost dobra, ale clovek potrebuje spoznavat aj nove veci. Niekam sa posunut, niekam smerovat. Spoznat novych ludi s odlisnym typom myslenia a zivotnej filozofie.

Popravde, velmi sa mi odchadzat nechce, ale rozum mi hovori, ze to na skodu urcite nebude. Vzdy ked som za oceanom bol, priniesol som si uctihodne mnozstvo poznatkov, ktore sa u nas dali dost dobre uplatnit v praxi (nielen z oblasti obchodu a podnikania). Preto rovnake vysledky ocakavam aj od mojho dlhsieho pobytu.

Vratit sa naspat a pomoct budovat prosperitu tu na Slovensku, to by malo byt cielom kazdeho nasho "vystahovalca". Neodzudzujme ich, mozu nasej krajine velmi pomoct. Ucit sa od sikovnejsich, mudrejsich a skusenejsich predsa nie je hanba, ale prejav inteligencie, rozhladu a pokory (ktora nam Slovakom, uprimne si povedzme, casto este chyba...)

Len tolko, inak s oboma textami suhlasim. Dokonca nemam ani pocit, zeby si nejako odporovali.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group