ISSN 1335-8715

28-05-2006   Lukáš Krivošík, Marek Hrubčo   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Odchádzať zo Slovenska?

Aké sú dôvody vysťahovalectva Slovákov? Odchádzať alebo neodchádzať? A ak áno, natrvalo? Lukáš Krivošík prednedávnom zverejnil na stránkach časopisu .týždeň článok s názvom Prečo neodchádzať zo Slovenska. Na tento text zareagoval Marek Hrubčo. Oba články vám teraz ponúkame.

Reakcia na príspevok

RE: cervikova dilema
autor: magdalena
pridané: 31-05-2006 9:51


S tymi unikajucimi vedeckymi mozgami som to naozaj nepochopila. Na to, aby mohol vedec "vytvarat podmienky", potrebuje najprv nieco dosiahnut. Na to, aby nieco dosiahol, potrebuje minimalne zopar casopisov a knih, niekedy pekne drahych. Na zapadnych univerzitach ich poskytuje univerzita, u nas si ich plati za vlastne alebo ich nema. A samozrejme chemici, fyzici a biologovia maju navyse tu smolu, ze potrebuju aj jednu dve skumavky. Nehovoriac o kvalitnych pocitacoch. Nehovoriac o dietach na konferencie. Nehovoriac o tom, ze musi vedec este niekde byvat, nieco jest a nebodaj zivit rodinu. Nejde o ziadnu navonanu reklamu. Ide o fakty.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group