ISSN 1335-8715

28-05-2006   Lukáš Krivošík, Marek Hrubčo   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Odchádzať zo Slovenska?

Aké sú dôvody vysťahovalectva Slovákov? Odchádzať alebo neodchádzať? A ak áno, natrvalo? Lukáš Krivošík prednedávnom zverejnil na stránkach časopisu .týždeň článok s názvom Prečo neodchádzať zo Slovenska. Na tento text zareagoval Marek Hrubčo. Oba články vám teraz ponúkame.

Reakcia na príspevok

...a bit off topics
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 30-05-2006 18:40


Internetove vydanie Ekonominyheterna (Ekonomicke novinky)

http://www.privataaffarer.se/newsText.asp?src=pa&a=14485#fort...

Každý tretí Švéd dostáva podporu.

Tvrdenie,že Švédi sú národom na podpore závislom má niečo do seba.V roku 2004 každý tretí Švéd poberal čiastočnú alebo úplnú sociálnu podporu v rámci rôznych typov dávok tvrdí Švédsky štatistický úrad.(SCB).Každý siedmy obyvateľ mal príjem z týchto dávok viac ako 80 000 SEK ročne.

Okolo 1.8 miliónov obyvateľov vo veku 20-64 rokov dostalo v roku 2004 podpory vo forme nemocenských dávok,podpory v nezamestnanosti,náhrady za zníženú pracovnú schopnosť alebo sociálnej dávky, uvádza SCB.
Táto suma nezahŕňa štipendiá,prídavky na deti,práspevky počas materskej dovolenky alebo príspevky na bývanie.
Približne každá siedma osoba mala príjem nad 80 000 SEK počs roka a každá desiata žije úplne na nejakom druhu podpory.
Nemocenské dávky boli v r.2004 najbežnejšou formou podpory.Približne každý desiaty Švéd,ktorý bol na nemocenskej podpore alebo nezamestnaný dostával nemal iný príjem počas roka.
Podpora tvorí velkú časť príjmov pre rôzne skupiny v spoločnosti,konštatuje SCB.V priemere tvorí podpora 10 percent príjmu.Pre desatinu domácností s najnižšími príjmami tvoríla podpora 40 percent.
Celkove každá piata domácnosť bola závislá na nejakom druhu podpory v roku 2004.To znamená že práve toľko domácností malo príjem nižší ako sociálna norma.Z ních 80 percent dostalo sociálnu podporu.

Debata k článku (vyberám najzaujímavejšie):

Podpora plus čierna práca .To sa žije!Zrušiť podpory aj pracovať sa oplatí...

Dolu vodou...
Jasná štatistika.Švédsko ide dolu vodou pretože socanom sa podarilo zaviesť "jasličky" pre dospelých.
Ešte vždy sa nájde niekto kto to zaplatí a kto zodpovedá za tvoj život,tvoju obživu,deti,starých rodičov...
Kto spadne do hlbiny sociálnych dávok má problém dostať sa späťna suchú zem.V jeseni je posledná šanca obrátiť trend vo volbách hlasovaním za vládu ktorá má v programe preferovať prácu...

Ďalší dôkaz že naša politika nefunguje.Hanba pre takýto národ...

Istoty,istoty,istoty!To chcú Švédi.Čím viac socializmu,tým menej potrebuje ľud rozmýšľať o svojom osude.To je cieľ socanov:starať sa o ľud a myslieť za ních a zároveň ho formovať.Výhoda je že dnes je možné cestovať po EU,pracovať,porovnávať s krajinami s vyššou odobnou zodpovednosťou za vlastnú kvalitu života.Vyskúšal som a pravdepodobne ostanem celý čas vonku...

Nie je možné žalovať takúto sociálnu politiku ako úplatkárstvo?Tí,čo dostávajú takéto dávky nebudú nikdy hlasovať za iných ako červených.Takto si oni (socani) kupujú hlasy voličov.Čím bližšie sú voľby,tým viac úplatkov sa rozdáva.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group