ISSN 1335-8715

28-05-2006   Lukáš Krivošík, Marek Hrubčo   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Odchádzať zo Slovenska?

Aké sú dôvody vysťahovalectva Slovákov? Odchádzať alebo neodchádzať? A ak áno, natrvalo? Lukáš Krivošík prednedávnom zverejnil na stránkach časopisu .týždeň článok s názvom Prečo neodchádzať zo Slovenska. Na tento text zareagoval Marek Hrubčo. Oba články vám teraz ponúkame.

Reakcia na príspevok

RE: otazka
autor: Lukas Krivosik
pridané: 30-05-2006 17:12


To SDKU medialne velmi vyhovuje, tlacit KDH do spoluprace so Smerom. Podla toho, co mam z internych zdrojov v KDH, nikto nevie, co bude po volbach. Urcite by najradsej isli do vlady s SDKU a SMK, ale mozna je aj opozicia. Odchod do opozicie je daleko pritomnejsia opcia v prostredi KDH ako koalicia s Ficom. I ked aj v tomto smere tu ista moznost je.

Je tu vsak jedno velke ALE. A to je skusenost KDU-CSL na ceskej politickej scene, kde sice su vo formalnej koalicii s CSSD, ale vidia, ze de facto tu vladne koalicia CSSD-KSCM a poslanec Svatopluk Karasek z Unie svobody.

Takze toto je pre KDH velkym mementom. Ale ja sa pytam, ci nehrozi koalicia SDKU so Smerom? Ak Klaus v roku 1998 mobilizoval proti CSSD, ale napokon s nimi uzavrel opozicnu zmluvu...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group