ISSN 1335-8715

28-05-2006   Lukáš Krivošík, Marek Hrubčo   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Odchádzať zo Slovenska?

Aké sú dôvody vysťahovalectva Slovákov? Odchádzať alebo neodchádzať? A ak áno, natrvalo? Lukáš Krivošík prednedávnom zverejnil na stránkach časopisu .týždeň článok s názvom Prečo neodchádzať zo Slovenska. Na tento text zareagoval Marek Hrubčo. Oba články vám teraz ponúkame.

Reakcia na príspevok

RE: mimo temu (?)
autor: Lukas Krivosik
pridané: 30-05-2006 17:06


Libertarian, tvoje nazory su casto velmi nekonzistentne. Pripominas mi sestnastrocnu pubertacku, ktora nevie poriadne co chce, len vie, ze to chce hned.

Neustale sa tu stazujes, ze ako dostat nase nazory medzi ludi. A tu mas .tyzden. Je to casopis, kde sa pravicove nazory predkladaju citatelom v sendvici z peknych velkych fotografii a kultury, umenia, sportu a podobne.

Dajme tomu, ze niekto si ten casak kupi kvoli rojceniu Doroty Nvotovej na predposlednej strane a hudobnym recenziam. Ale mozno si popri tom precita aj Zitnanskeho clanok o Sulikovom koncepte odvodoveho bonusu. A aj ked nemusi byt praviciar, mozno mu v hlave nieco zasvieti, jedna myslienka sa spoji s inou... a takto sa siria nove nazory.

Podla mna je .tyzden vynikajuci format, rozhodne lepsi ako stare Domino Forum (o tom novom ani nehovorim) a skutocnost, ze Nemcom, Francuzom take nieco chyba je hlavnou pricinou, preco sa tam vo verejnej debate artikuluju len socialisticke nazory.

Terra Libera alebo Konzervativne pohlady su sice fajn, ale ide tu najma o utvrdzovanie presvedcenych. To, ze .tyzden je perspektivny casopis dokresluje aj skutocnost, ze neustale pribuda ich citatelov.

Inak, aj Peter Friso nadava, ze .tyzden nie je dost dobry. Ale pani, naco sa stazujete? Mne ked chyba v .tyzdni nejaka tema, tak to riesim tak, ze o nej sam napisem, alebo ju navrhnem Sebejovi, nech ju posunie niekomu inemu, napr. Ivovi Samsonovi, nech o tom napise on.

Ak Frisovi chyba v .tyzdni kulturna vojna, nech o tom napise. Mne tam chyba tiez, ale vidim to tak, ze zase o tom budem musiet napisat len ja, lebo paleokoni sa samozrejme urazili a stiahli sa do svojej trnavskej ulity, kde sa tak mozu presviedcat a utvrdzovat navzajom. Rozmyslam napr. nad velkym clankom s nazvom "Pliaga lavicoveho liberalizmu", kde by som jasne pomenoval nepriatela, co Dewey odo mna ziada uz davno...

Co sa ale tebe nepaci, to nechapem. Ved slobodny trh a clanky o kapitalizme maju v .tyzdni daleko viac priestoru, nez napr. kulturna vojna.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group