ISSN 1335-8715

28-05-2006   Lukáš Krivošík, Marek Hrubčo   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Odchádzať zo Slovenska?

Aké sú dôvody vysťahovalectva Slovákov? Odchádzať alebo neodchádzať? A ak áno, natrvalo? Lukáš Krivošík prednedávnom zverejnil na stránkach časopisu .týždeň článok s názvom Prečo neodchádzať zo Slovenska. Na tento text zareagoval Marek Hrubčo. Oba články vám teraz ponúkame.

Reakcia na príspevok

RE: od veci?
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 29-05-2006 21:16


Ani jedna z prednosti ktore uvadzas nie je absolutne vobec zasluha "socanov".Vo Sv.funguju dobre iba velke podniky (Volvo,Saab,Azko NObel,AstraZeneca,s vyhradami Ericsson...) ktore vsetky vznikli za "tvrdeho kapitalizmu".To,ze ma SV.najvyssi priemerny vek nie je vobec zasluha zdrav.starostlivosti (ta je tu v kolapse) ale zivotneho stylu (riedko osidlena krajina,zdrave ziv.prostredie,obyvatelstvo vela sportuje,ma aktivny pohyb napr.po vsadevybudovanych cyklistickych cestach,...)Neviem ake parametre sa beru do uvahy v "indexe osobneho rozvoja" ale iste je jedno (a to priznava i tunajsia lavicova tlac) ze je to krajina s najtazsie dostupnym byvanim pre mlade rodiny v "starej" EU-a to vdaka lavicovej odborarskej politike ktora viedla ku monopolizacii stavebnych prac,dnes tu stavaju tri mamutie firmy za mamutie kartelove ceny.Pokial chces mat pribliznu predstavu o cenach tunajsieho byvania,vynasob si americke ceny koeficientom 2.5-a to pri cca polovicnych platoch.(O tom ako sme tu hladali byvanie by som mohol napisat,avsak nie do PS ale do Rohaca ak take cosi este vychadza...)
Svedsko ma velmi male prijmove rozdiely (relativne) pretoze trpi emigraciou-BOHATYCH-ktoroi svoje peniaze neinvestuju doma ale v cudzine.Uzasne terno vdaka progresivnej dani a diskriminacnej dani "z bohatstva".To je vysledok "zmensovania nerovnosti".
V sucasnej dobe ma uz GB vyssi HDP ako Sv.,ale aj ta sa spamätava zo socialistickeho soku po labouristoch.
Je lepsie par rokov v tejto krajine zit nez sa hrabat v oficialnych statistikach-tie su akurat tak na pouzitie na mieste vonkoncom neoficialnom...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group