ISSN 1335-8715

28-05-2006   Lukáš Krivošík, Marek Hrubčo   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Odchádzať zo Slovenska?

Aké sú dôvody vysťahovalectva Slovákov? Odchádzať alebo neodchádzať? A ak áno, natrvalo? Lukáš Krivošík prednedávnom zverejnil na stránkach časopisu .týždeň článok s názvom Prečo neodchádzať zo Slovenska. Na tento text zareagoval Marek Hrubčo. Oba články vám teraz ponúkame.

Reakcia na príspevok

dom je vysokym snom
autor: jednokto
pridané: 29-05-2006 12:02


najvacsim snom slovaka je vlastnit dom..iste, zjednodusene povedane je to pravda... mat svoje vlastne byvanie je fakt dost vysoka meta pre mladeho slovaka..ti stari vacsinou svoje byanie uz maju..

mozno je to tym, ze dosiahnut vlastne byvanie je u nas omnoho tazsie ako na zapade... v usa nie je problem byvat v normalnom domceku za cca 150 tisic USD. ked clovek zarobi v priemere 702 za tyzden (cisla z roku 2003, zdroj http://www.bls.gov/news.release/archives/cewqtr_01072004.pd...) to znamena, ze za rok zarobi priemerny amik 36 704 USD, teda dom si kupi za 4 rocne platy. U na je to takto: priemerny plat 17 000 Sk, cena domu aj s pozemkom cca 2 miliony, teda na kupu potrebuje 9,8 priemernych rocnych platov...selfexplanatory fact...

percenta na hypoteky su v US niekde nizsie ako u nas. toje tiez jeden z faktorov...

este sa cudujeme preco je slovakov sen mat dom? lebo toje fakt velmi vysoka meta... dakedy pre nas slovakov bola vysoka meta mat maso nelen v nedelu. dnes to je pre hocikoo dosiahnutelna meta, teda nie je to snom..snom sa stava dalsia draha potreba...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group