ISSN 1335-8715

16-10-2001   Matúš Mládek   Komentáre   verzia pre tlač

„POSLEDNÁ ŠANCA“ PRE PALESTÍNU

Jeden izraelský politik raz múdro povedal: „Palestínčania nikdy neprepásli možnosť prepásť príležitosť získať vlastnú suverenitu a samostatný štát.“ Dnes sa im ponúka pravdepodobne posledná šanca. Je paradoxom, že vzišla práve z tragédie, ktorá sa odohrala 11. septembra 2001.

Reakcia na príspevok

RE: Mier?
autor: Kedrigern
pridané: 21-10-2001 1:43


Presne ako vravis Palestinsky stat je riesenim pre samotny palestinsky lud. Je len na nich ci budu podporovat jednotlive militantne skupiny, ,,bojujuce\\" za ich prava. Tato situacia mi silno pripomina problem Severneho Irska. Je len na nich ci si uvedomia ze na militantnom sposobe riesenia ziskavaju len plateni zoldnieri a oni samotni kazdym dalsim dnom stracaju sancu na navrat do normalneho zivota. Myslim si ze postoj Izrala nepotrebuje medialnu podporu. Je otvoreny k vzajomnemu dialogu za splnitelnych podmienok. O dalsom vyvoji nerozhodne Izrael ale Palestincania. Ich konanie bude determinovat kazdy dalsi krok, ci uz izraelskej vlady, alebo armady. Je len otazkou casu kedy unaveny Izrael pristupi k radikalnemu rieseniu a uzemie Palestiny pride o svojich terajsich obyvatelov. Ti si neuvedomuju ze arabske staty ktore podporuju ich boj z ekonomicko-nabozenskych dovodov im na svojom uzemi pristresie neposkytnu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group